ویتامین C برای فیتنس
ویتامین حیاتی ورزش فیتنس چیست؟
دی ۴, ۱۳۹۶
سرکه سیب برای فیتنس
روش تهیه و مقدار مصرف سرکه سیب برای فیتنس کاران
بهمن ۶, ۱۳۹۶

نویسنده:مدل بین المللی و مربی فیتنس مهدی طاهریان

در این نوشته مهدی طاهریان کارشناس تغذیه ورزشی و مربی فیتنس به بررسی ضرورت مواد معدنی برای فیتنس کاران می پردازد.

میوه ،شاداب کننده

میوه هایی از قبیل سیب ، گلابی ، انبه ، توت فرنگی و انگور ، جریان پایداری انرژی را از طریق فروکتوز که یک شکر طبیعی است ، فراهم میکنند . سیب نیز دارای اسید مالیک است که باعث سهولت هضم میشود . میوه هایی حاوی ویتامین C ، آنتی اکسیدان های قوی هستند ، که از بدن در برابر آنتی اکسیدان های مضر محافظت میکنند . همچنین از پیری زود رس جلوگیری میکنند و به افزایش جذب آهن کمک میکنند . آب پرتقال و گریپ فروت تازه باعث تحریک و تنظیم فعالیت دستگاه گوارش میشود .این میوه ها منابع خوبی از بتاکاروتن ، کلسیم ، فسفر و پتاسیم نیز هستند .

میوه های خشک شده

کالری بالای میوه های خشک شده نسبت به میوه های تازه ،انرپزی بیشتری را برای روزهایی که سخت مشغول کار هستید ، فراهم میکنند . بر خلاف دیگر خوراکی های شیرین ، مانند شکلات و شیرینی ، میوه های خشک شده سرشار از مواد مقوی هستند. از میوه های غیر گوگردی نیز مانند زردآلو خشکه ، انجیر خشکه ، کشمش، مویز ، سیب و هلو میتوانید به عنوان یک غذای سبک و پر انرژی استفاده کنید .

سبزیجات : سرشار ازویتامین

سبزیجات اثر آرامش بخشی روی بدن میگذارند وباعث تعادل اسیدی و قلیایی بدن میشوند ومواد مغذی ضروری فراهم میکنند . یک سالاد محتوی اسفناج خام خرد شده همراه با ناهار ، یک انتخاب عالی است ، چون حاوی بتاکاروتن ( ویتامین A) ، ویتامین C، کلسیم ، آهن ، پتاسیم ،تیامین و روی است . هویج نیز یک فرآورده ی سرشار از ویتامین A است ، که اثر محرک بر روی کل بدن دارد و میتوان آن را به آسانی برای یک خوراک سریع ، آماده کرد . تیره ی گیاهان چلیپایی شامل ، بروکلی ، گل کلم ، کلم بروکسل ( کلم فندقی ) و شاهی ، جگر سیاه را تحریک و باعث فعال نگاه داشتن دستگاه گوارش میشود .

کارشناس تغذیه ورزشی مهدی طاهریان

برنامه فیتنس برنامه غذایی فیتنس برنامه مکمل برنامه هوازی برنامه تمرین با وزنه برنامه تمرین در منزل برنامه تمرین در پارک آموزش فیتنس

  • میوه و سبزی برای فیتنس کاران

  • میوه و سبزی برای فیتنس کاران

  • میوه و سبزی برای فیتنس کاران

  • میوه و سبزی برای فیتنس کاران

  • میوه و سبزی برای فیتنس کاران

  • میوه و سبزی برای فیتنس کاران

  • میوه و سبزی برای فیتنس کاران

1 دیدگاه

  1. متن مفیدی بود متشکرم 🙂

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *