ضرورت مصرف فیبر برای فیتنس
ضرورت مصرف فیبر برای فیتنس کاران
آذر ۱۲, ۱۳۹۶
ماهی برای فیتنس
ضرورت مصرف ماهی برای فیتنس کاران
آذر ۱۷, ۱۳۹۶
نمایش همه
ضرورت مصرف گوشت برای فیتنس

ضرورت مصرف گوشت برای فیتنس

نویسنده:مدل بین المللی و مربی فیتنس مهدی طاهریان

در این نوشته مهدی طاهریان کارشناس تغذیه ورزشی و مربی فیتنس به بررسی ضرورت غلات برای فیتنس کاران می پردازد.

گوشت ، سرشار از آهن

اگرچه پزشکان ، خوردن گوشت را به میزان متوسط توصیه کرده اند ، با این وجود ، گوشت قرمز هنوز هم یکی از بهترین منابع چربی اشباع شده است ، که به آسانی باعث جذب آهن و روی و ویتامین B میشود و انرژی رانیز افزایش میدهد .
امروزه تمایل بیشتری به مصرف گوشت نسبت به سابق وجود دارد و اگر غذاها به روش کم چرب تهیه شوند ،مناسب یک رژیم غذایی سالم میشوند ومقدار فراوانی انرژی پایدار فراهم میکنند . هنگام انتخاب قسمت های مختلف گوشت بره و گاو لازم است مطمئن شوید که فاقد هورمون ودیگر مواد افزودنی و پرورش یافته ی مزرعه باشد . اغلب ماهی تابه ، بیش از دیگر روشها برای پخت برش های ماهیچه یا راسته ی گاو به کارمیرود . یک ماهی تابه ی سنگین و نچسب را بردارید و اندکی قبل ، کف آن را به روغن آفتابگردان یا کافیشه آغشته کنید . سپس آن را گرم کنید و یک قالب کره به آن اضافه کنید تا به سرعت ذوب شود . چربی اضافی استیک را جدا کنید و پس ازتمرین کردن ، آن را طبق زمان پختی که در زیر آمده است ، بپزید . استیک را پس از آماده شدن داخل بشقاب بگذارید . میتوانید آن را با دسته ی دیگری از خوراک ها مثل برنج یا گوجه فرنگی ، مخلوطی ازسبزیجات سرخ شده و سالاد تازه سرو کنید .

زمان پخت گوشت قرمز

برای تهیه ی یک استیک نیم پز شده ، گوشت را با ضخامتی حدود حدود ۵\۲ سانتی متر ببرید و هر قسمت آن را یک دقیقه و گرداگرد آن را حدود دو دقیقه حرارت دهید .

برای تهیه ی یک استیک نیم پز : حرارتی حدود دو دقیقه به هر سمت آن و سه دقیقه دور تا دور آن در نظر بگیرید .
برای تهیه ی یک استیک پخته : دو تا سه دقیقه هر سمت از گوشت و دوتا چهار دقیقه هم دور آن را حرارت دهید .
برای تهیه ی یک استیک عالی : هر سمت آن را سه دقیقه حرارت دهید . سپس حرارت را کم کنید و اجازه دهید پنج تا ده دقیقه ی دیگر سپری شود .

کارشناس تغذیه ورزشی مهدی طاهریان

برنامه فیتنس برنامه غذایی فیتنس برنامه مکمل برنامه هوازی برنامه تمرین با وزنه برنامه تمرین در منزل برنامه تمرین در پارک آموزش فیتنس

  • گوشت برای فیتنس

  • گوشت برای فیتنس

  • گوشت برای فیتنس

  • گوشت برای فیتنس

  • گوشت برای فیتنس

  • گوشت برای فیتنس

  • گوشت برای فیتنس

1 دیدگاه

  1. borvestinkral گفت:

    مرسی از اطلاع رسانی خوبتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *