Eویتامین
ویتامین مهم برای فیتنسکار (ویتامین (E
آذر ۶, ۱۳۹۶
چربی برای فیتنس
ضرورت چربی ها برای فیتنس کاران
آذر ۹, ۱۳۹۶
نمایش همه

ضرورت تخم مرغ برای فیتنس کاران

ضرورت تخم مرغ برای فیتنس

ضرورت تخم مرغ برای فیتنس

نویسنده:مدل بین المللی و مربی فیتنسمهدی طاهریان

در این نوشته مهدی طاهریان کارشناس تغذیه ورزشی و مربی فیتنس به بررسی اهمیت تخم مرغ برای فیتنس کارها می پردازد.

ضرورت تخم مرغ برای فیتنس کاران

تخم مرغ ، یک غذای سودمند

تخم مرغ حاوی کامل ترین مواد مغذی نسبت به هر غذای تمیز و بسته بندی شده و تاریخ مصرف طولانی مدت دار دیگری است و باعث افزایش انرژی از طریق رساندن پروتئین ، آهن ، روی و ویتامین های A ، E ، و B کمپلکس به بدن میشود .

یک تخم مرغ خوب

تخم مرغ را که خوشبختانه ارزان و در دسترس است ، به آسانی میتوان به برنامه غذایی اضافه کرد و تا زمانی که به اعتدال خورده شود ، احتیاج به همان ترسی که از خوراک های پر کلسترول دارید ، نیست . سفیده و زرده تخم مرغ شامل آب ، چربی و پروتئین با مقدار کمی از مواد مغذی و معدنی دیگر است . سفیده حاوی آب وپروتئین و زرده شامل چربی ، پروتئین و ویتامین استکه برای جذب تمام منابع غذایی سودمند موجود در تخم مرغ از طریق اندام ها، توصیه شده است . انواع مختلفی از آن را که شامل تخم پرندگان و اردک است و دارای بهترین کیفیت و مزهاست ، مصرف کنید .

اجزاء اصلی تخم مرغ

پختن تخم مرغ ، راحت و روش های متنوعی دارد . خوراک های لذیذی مثل : املت ، خاگینه ، کوکوی گوجه فرنگی ، خاگینه ی گوشت دار ، فرنی تخم مرغی و سوفله ( خوراکی مرکب از زرده ی تخم مرغ و گوشت و پنیر و شکلات ) به تنهایی خوراک سریع و خوشمزه ای هستند . تخم مرغ را میتوان به صورت زیاد سفت شده ، نیم بند ، سرخ شده ، املت ، آب پز و یا پخته شده تهیه کرد . کنترل حرارت و زمان پخت ، رمز موفقیت تهیه ی تخم مرغ است . بطور کلی دمای پخت و سرخ کردن تخم مرغ نباید خیلی بالا باشد ، چون به سرعت میسوزد ، یا هنگامی که آن رابیش از حد بجوشانیم ، ممکن است بافت و طعم خود را ازدست بدهد.

کارشناس تغذیه ورزشی مهدی طاهریان

برنامه فیتنس برنامه غذایی فیتنس برنامه مکمل برنامه هوازی برنامه تمرین با وزنه برنامه تمرین در منزل برنامه تمرین در پارک آموزش فیتنس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *