تی آر ایکس
تی آر ایکس را بشناسیم
آذر ۱, ۱۳۹۶
ضرورت تخم مرغ برای فیتنس
ضرورت تخم مرغ برای فیتنس کاران
آذر ۸, ۱۳۹۶

نویسنده:مدل بین المللی و مربی فیتنسمهدی طاهریان

در این نوشته مهدی طاهریان کارشناس تغذیه ورزشی و مربی فیتنس به بررسی اهمیت ویتامین E برای فیتنس کارها می پردازد.

ویتامین E ، ویتامین جوان کننده

ویتامین E به عنوان یک ماده حیاتی و قابل حا در چربی ، به افزایش و دوام نیروی حیاتی کمک میکند . این ویتامین نه تنها قدرت باروری را بالا میبرد ، بلکه به همان اندازه نیز هم چون چاشنی در رابطه ی جنسی موثر است .

روغن ویتامین E را میتوان به عنوان تسکین دهنده و درمان موضعی برای اگزما ، تاول های تبخالی و زخم های پوستی استفاده کرد . کمبود ویتامین E ، خیلی رایج نیست ، اما نشانه هایی مثل خستگی ، پیری زود رس ، التهاب وریدی ( واریس ) ، پیچخوردن سیاهرگ ها و زخمهایی که به آرامی التیام نمی یابند را شامل میشود .

از چه راهی ویتامین E را به دست آوریم ؟

ویتامین E در بسیاری از انواع مواد غذایی از جمله آجیل ، دانه های گل آفتابگردان و کدو تنبل ، سبزیجات ، اسفناج ، غلات ، روغن جوانه گندم ، مارچوبه ، آووکادو ( میوه ای شبیه انبه ) ، گوشت گاو ، غذاهای مرکب از جانوران دریایی ( خرچنگ و غیره) ، سیب ، هویج و کرفس یافت میشود .
ویتامین E به عنوان یک غذای مکمل در بهترین روش با یکدیگر آنتی اکسیدان ها ، ویتامین C ، بتا کاروتن ( ویتامین A ) و سلنیم – که یک عنصر مهم در حفظ سلامت دستگاه ایمنی و افزایش کارآیی ذهن است –مصرف میشود . میزان مطلوب RDA برای خانم ها ۸ میلی گرم و برای آقایان حدود ۱۰ میلی گرم است .

کارشناس تغذیه ورزشی و مربی فیتنس با در نظر گرفتن مشخصات و اهداف ورزشکار و علم تداخل دارو این مکمل را در لیست برنامه مکملی او قرار می دهد و با علم و آگاهی، دز مصرف و زمان مصرف ورزشکار رو مشخص می کنید .

کارشناس تغذیه ورزشی مهدی طاهریان

برنامه فیتنس برنامه غذایی فیتنس برنامه مکمل برنامه هوازی برنامه تمرین با وزنه برنامه تمرین در منزل برنامه تمرین در پارک آموزش فیتنس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *